Jak podawać wymiary produktów?

1. Mierzenie firanki

Podając wymiary zamawianej firany, należy zmierzyć dokładnie szerokość i wysokość powierzchni zakrytej.

  • W przypadku, gdy dekoracja ma wisieć na karniszu przymocowanym do ściany, podajemy wysokość mierzoną od spodu karnisza do miejsca, w którym ma się zakończyć firana.
  • W przypadku, gdy dekoracja ma wisieć na szynie przymocowanej do sufitu, podajemy wysokość od sufitu do miejsca, w którym ma się zakończyć firana.

Szerokość mierzy się tak samo zarówno dla mocowania na karniszu, jak i na szynie. Podajemy szerokość obszaru, który ma być zakryty przez firankę. 

2. Mierzenie zasłony

Podając wymiary zamawianej zasłony, należy zmierzyć dokładnie szerokość i wysokość powierzchni zakrytej.

  • W przypadku, gdy dekoracja ma wisieć na karniszu przymocowanym do ściany, podajemy wysokość mierzoną od spodu karnisza do miejsca,w którym ma się zakończyć zasłona.
  • W przypadku, gdy dekoracja ma wisieć na szynie przymocowanej do sufitu, podajemy wysokość od sufitu do miejsca, w którym ma się zakończyć zasłona.

Szerokość mierzy się tak samo zarówno dla mocowania na karniszu, jak i na szynie. Podajemy szerokość obszaru, który ma być zakryty przez zasłonę. 

3. Marszczenie i zużycie materiału

W przypadku, kiedy dekoracja ma być marszczona, na jej uszycie potrzeba więcej materiału. Na przykład przy marszczeniu materiału w stosunku 1:2, na firankę zasłaniającą powierzchnię o szerokości metra, trzeba użyć materiału o szerokości dwóch metrów.

Zamawiając materiał na dekorację o danej szerokości, trzeba pamiętać aby uwzględnić stosunek marszczenia. Dodatkowo należy uwzględnić wykończenie boków - po 5cm na każdy bok.

Finalną szerokość potrzebnego materiału oblicza się zatem z następującego wzoru: