Przepuszczające

Materiały przepuszczające światło są najczęściej stosowane jako dekoracje wnętrz w gospodarstwach domowych. Posiadają niezwykle szeroką gamę kolorystyczną, jak i różnorodną strukturę tkania. Przysłaniają promienie słoneczne w niewielkim stopniu.

Przepuszczające Jest 84 produktów.

Podkategorie

 • Gładkie i ze strukturą...

  Obie strony tkaniny są gładkie z wyraźnie widoczną strukturą (splotem). Posiadają jeden z najszerszych wachlarzy dostępnych kolorów do wyboru. Materiały gładkie świetnie nadają się do nadrukowania na nie wzorów.

 • Żakardowe i Haftowane

  Tkaniny z utkanymi wzorami, wyprodukowane na specjalnej maszynie. Materiały żakardowe są stabilne dzięki wyższej gramaturze, używane jako tkaniny dekoracyjne, firanowe i obiciowe. Wzory są utkane różnych mieszanek materiałów.

 • Satynowe i Taftowe

  Satyna to tkanina o splocie ukośnym, tkana dość ściśle. Na prawej stronie jest splot wątkowy, dzięki czemu tkanina jest połyskliwa. Może być wykonana z jedwabiu, bawełny lub poliestru. Satyny nie są podatne na zagniecenia.

  Tafty natomiast to tkaniny o splocie płóciennym, najczęściej z delikatnych materiałów naturalnych lub sztucznych. Jest lekką, sztywną tkaniną, świetnie nadającą się do dekorowania wnętrz, ze względu na to jak łatwo można ją modelować. Tafta tkana jest z różnobarwnych włókien, dzięki czemu ma opalizujące kolory - mienią się różnymi barwami w zależności od kąta padania światła.

 • Welury, Szenile i...

  Tkanina należąca do grupy pluszów otrzymywanych w wyniku przecięcia nitek dodatkowej osnowy runowej, oraz rozwłóknieniu jej końców. Welury dawniej stosowano głównie do wyrobu wytwornych strojów scenicznych. Dzisiaj są głównie wykorzystywane w dekoracjach wnętrz. Istnieją w różnych wzorach i mają bardzo szeroką gamę zastosowań. Aksamity i Szenile to również tkaniny welurowe.

 • Organza

  Połyskliwa, przezroczysta, nieco sztywna tkanina z bardzo cienkich nici wątku i osnowy. Tradycyjnie była wykonywana z przędzy jedwabnej, obecnie tkana ze 100% poliestru. Używana jest głównie do wyrobu firan gładkich lub kreszowanych, ale także zasłon.

 • Trójwymiarowe

  Tkaniny, na których wzory wydają się być przestrzenne. Są tworzone różnymi metodami, aczkolwiek efekt jest zawsze ten sam: niepowtarzalny kształt widziany na tkaninie oraz dające się wyczuć dotykiem wypukłości.

na stronę
Pokazuje 1 - 12 z 84 elementów
Pokazuje 1 - 12 z 84 elementów