Zaciemniające

Materiałów zaciemniających używamy po to aby nasza zasłona całkowicie lub częściowo zaciemniła pomieszczenie. Możemy je sklasyfikować na dimout'y i blackout'y. Nieprzepuszczalność światła materiałów typu dimout waha się głównie w granicach 85-90%, natomiast blackout'y to tkaniny, które zatrzymują wszelkie światło. Swoje właściwości zazwyczaj zaw...

Materiałów zaciemniających używamy po to aby nasza zasłona całkowicie lub częściowo zaciemniła pomieszczenie. Możemy je sklasyfikować na dimout'y i blackout'y. Nieprzepuszczalność światła materiałów typu dimout waha się głównie w granicach 85-90%, natomiast blackout'y to tkaniny, które zatrzymują wszelkie światło. Swoje właściwości zazwyczaj zawdzięczają podgumowaniu na lewej stronie.

Więcej

Zaciemniające Jest 16 produktów.

Podkategorie

 • Gładkie i ze strukturą

  Obie strony tkaniny są gładkie z wyraźnie widoczną strukturą (splotem). Posiadają jeden z najszerszych wachlarzy dostępnych kolorów do wyboru. Materiały gładkie świetnie nadają się do nadrukowania na nie wzorów.

 • Satynowe

  Tkanina o splocie ukośnym, tkana dość ściśle. Na prawej stronie jest splot wątkowy, dzięki czemu tkanina jest połyskliwa. Może być wykonana z jedwabiu, bawełny lub poliestru. Satyny nie są podatne na zagniecenia.

 • Szenilowe i welurowe

  Tkaniny welurowe, utkane ze specjalnej nici szenilowej. Jest bardzo odpornym materiałem. Ta podobna do aksamitu tkanina dekoracyjna, ma niejednolitą strukturę powierzchni ze względu na przycinaną nić. Patrząc na szenile pod światło widzimy drobne, nieregularne prześwity o strukturze jedwabiu. Welur z tradycyjną nazwą plusz ma strukturę włosową i puszystą.

 • Podgumowane

  Zaciemniają 100% światła (blackout). Można je zastosować do zasłon, paneli, rolet na ramach okiennych lub do rolet rzymskich. W ich skład wchodzi akryl oraz zazwyczaj poliester. Służą do zupełnego zaciemnienia pokojów hotelowych lub sypialni. Używane są także w salach konferencyjnych i kinowych.

na stronę
Pokazuje 1 - 12 z 16 elementów
Pokazuje 1 - 12 z 16 elementów